Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Sposoby czyszczenia złota

Julia Walczak 2020-10-09 0 komentarzy
Sposoby czyszczenia złota

Złoto to szlachetny kruszec, który stanowi wyjątkową ozdobę ciała. Wykonana z niego biżuteria jest ponadczasowa i może dopełnić wiele stylizacji – zarówno tych na co dzień, jak i tych na specjalne okazje. Warto pamiętać o regularnej pielęgnacji biżuterii ze złota, by mogła ona zachowywać swój piękny wygląd przez długi czas.

Salon jubilerski Virago oferuje swoim klientom kilka porad dotyczących czyszczenia biżuterii. Jubilerzy dysponują w salonie specjalistycznymi środkami czyszczącymi, jednak domowe sposoby czyszczenia złota okazują się równie skuteczne.

 

Domowe środki czyszczące złotą biżuterię

Zabrudzenia biżuterii są następstwem naturalnych procesów. Występujące w powietrzu zanieczyszczenia to jeden z czynników ciemnienia złota. Wpływ na ten proces ma również kontakt kruszcu z ciałem, a konkretnie z różnymi kosmetykami używanymi przez osobę noszącą biżuterię.

W każdym domu można znaleźć choć jeden środek, który może posłużyć do usunięcia zabrudzeń z wyrobów jubilerskich ze złota. Należą do nich między innymi:

  • płyn do naczyń lub mydło,
  • cytryna lub ocet,
  • soda oczyszczona,
  • proszek do pieczenia,
  • pasta do zębów.

Przy użyciu delikatnej ściereczki jeden ze środków należy rozprowadzić na biżuterii, a następnie dokładnie osuszyć. Niektóre ze środków warto zostawić na dłużej, na przykład cytrynę lub ocet, w zależności od stopnia zabrudzenia.

 

Złota biżuteria z innymi kruszcami

Należy pamiętać, że proponowane metody czyszczenia złota nie mogą być stosowane w przypadku biżuterii z perłami lub kamieniami szlachetnymi i syntetycznymi. Wówczas najlepiej skorzystać z pomocy jubilera.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!