Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Rozwiń swoją wiedzę na temat autyzmu na specjalistycznym szkoleniu

Oliwia Witkowska 2019-10-10 0 komentarzy
Rozwiń swoją wiedzę na temat autyzmu na specjalistycznym szkoleniu

Osoby, które na co dzień pracują z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudne jest to zadanie i jak bardzo dużo czasu, energii i wysiłku pochłania.

Najczęściej mowa tu o nauczycielach, pedagogach i terapeutach. To oni stają przed grupą dzieci lub młodzieży i muszą prowadzić zajęcia tak, by zainteresować wszystkich, nie zapominając jednak o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach poszczególnych jednostek.

Jednym z zaburzeń, które wymaga szczególnie bacznego i rozważnego podejścia, jest autyzm. Osoby borykające się z tym problemem bardzo często nie potrafią poradzić sobie z codziennym życiem w społeczeństwie. Są wycofane, nierzadko zlęknione i niepewne swojej wartości. Żyją we własnym, szczelnie zamkniętym świecie, do którego wpuszczają wyłącznie w pełni zaufane osoby.

Chcąc dać sobie i im szansę na owocną współpracę i osiąganie licznych sukcesów na wielu płaszczyznach, warto uzbroić się w jak największą wiedzę na temat tego problemu. Po cenne i profesjonalne wskazówki z tej dziedziny można zgłaszać się do Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych, należącego do Jacka Kielina.

W miejscu tym regularnie prowadzone są szkolenia z autyzmu w Warszawie, które nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i aprobatą ze strony wszystkich uczestników. 

W trakcie tych spotkań można fantastycznie rozwinąć swoją wiedzę na temat autyzmu. Poruszane są naprawdę istotne kwestie. Wyjaśnia się, dlaczego dostęp do dziecka autystycznego jest tak trudny. Duży nacisk kładzie się także na to, by wpoić pedagogom, iż nie powinni się poddawać w walce o kontakt z podopiecznym. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!