Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Przedszkole dla psa? - Czy warto?

Aleksandra Błaszczyk 2019-05-19 0 komentarzy
Przedszkole dla psa? - Czy warto?

Wychowanie psa to odpowiedzialne i niekiedy trudne zadanie, zwłaszcza dla osób, które nie miały w dzieciństwie kontaktu z czworonogami i niewiele wiedzą o tym, jak zachowywać się względem psa. Jednak brak wiedzy o zachowaniu psa nie oznacza, że dana osoba nie powinna posiadać czworonożnego przyjaciela. Oznacza to jedynie, że należy pogłębić wiedzę w tym zakresie lub skorzystać z usług specjalisty.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest uczestnictwo w profesjonalnym kursie szkoleniowym, w którym mogą wziąć udział nawet bardzo małe psy. Warto się udać na takie szkolenie ze swoim szczeniakiem.

Profesjonalne przedszkole dla psów we Wrocławiu prowadzi firma Positive Dog. Szkolenie składa się z sześciu zajęć, podczas których młode psy nauczą się współpracy z właścicielem oraz reakcji na podstawowe komendy. Dodatkowo kurs zapewni socjalizację szczeniaka, która jest kluczowe dla jego rozwoju.

Kurs „Psie przedszkole” obejmuje pracę z klikierem, naukę poprawnego chodzenia na smyczy, naukę podstawowych komend, takich jak „siad”, „waruj”, „zostań” oraz zabaw, które pomogą w budowaniu więzi z właścicielem. Co więcej, szkolenie obejmuje również rozwijanie u szczeniaka samokontroli, radzenia sobie z sytuacjami stresowymi czy opanowanie nadmiernej ekscytacji. Na samym końcu szkolenia odbywa się egzamin dla psów oraz wręczenie certyfikatów.

Kursy odbywają się w niewielkich grupach, co zapewnia indywidualne podejście do każdego czworonoga i jego właściciela.

Każdy, kto ma taką możliwość, powinien skorzystać z profesjonalnego szkolenia. Jest to najlepsza metoda zdobycia odpowiedniej wiedzy na temat opieki nad psem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!