Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Prawo pracy - jakich zadań podejmują się adwokaci z Wrocławia?

Nikodem Szulc 2022-06-16 0 komentarzy
Prawo pracy - jakich zadań podejmują się adwokaci z Wrocławia?

Adwokaci specjalizujący się w prawie pracy zajmują się stosunkami zachodzącymi między właścicielami firm a podwładnymi. Wiąże się ono między innymi z zasadami obowiązującymi w danym przedsiębiorstwie, poszanowaniem dóbr osobistych, zakazem mobbingu i dyskryminacji oraz bezpiecznymi warunkami, w których wykonywane są obowiązki zawodowe. Prawnicy orientują się też w zagadnieniach dotyczących godziwego wynagrodzenia, umów o pracę lub innego typu, wypoczynku czy zaspokajania socjalnych potrzeb podwładnych.

Z usług kancelarii korzystają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, którzy z różnych względów czują się poszkodowani. Ich przedstawiciele opracowują stosowną dokumentację, taką jak managerskie kontrakty czy regulaminy i uczestniczą w postępowaniach sądowych. Można im zlecić przeprowadzanie negocjacji, których celem jest rozwiązanie spornych kwestii. Specjaliści podejmują się obsługi prawnej na różnych obszarach i proponują porady prawne, dzięki którym można przygotować się do spotkania w sądzie.

Te i wiele innych usług świadczy firma, jaką jest Kancelaria Adwokacka Katarzyna Pawłowska z Wrocławia. Prawo pracy, w jakim specjalizują się jej pracownicy, zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania rekompensaty finansowej za doznane krzywdy. Adwokat we Wrocławiu podejmuje się wielu czynności, takich jak:

  • przygotowywanie odwołań wysyłanych do sądu pracy,
  • tworzenie regulaminów, umów o zakazie konkurencji oraz umów cywilnoprawnych,
  • reprezentowanie klientów podczas kontroli zlecanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!