Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Oczyszczalnia przydomowa | SEDYMENT

Nicole Chmielewska 2019-06-17 0 komentarzy
Oczyszczalnia przydomowa | SEDYMENT

Chcąc mieć pewność co do wysokiej jakości, trwałości oraz bezawaryjności przydomowej oczyszczalni, warto zakupić ją u sprawdzonego producenta. Wśród uznanych producentów i dostawców niewielkich systemów do oczyszczania ścieków na uwagę zasługuje firma SEDYMENT, która udziela swoim klientom 10-letniej gwarancji na oferowane wyroby.

Produkowane przez przedsiębiorstwo biologiczne oczyszczalnie ścieków posiadają zgodność z normami PN-EN i zostały oznakowane znakami CE. Brak konieczności zastosowania w nich filtrów sprawia, iż są to systemy tanie i bezproblemowe w eksploatacji.

Przed decyzją o zakupie i montażu oczyszczalni przy swoim domu warto również poznać pewne zasady związane z jej budową oraz użytkowaniem. Są to takie kwestie, jak:

  • brak możliwości zainstalowania oczyszczalni na terenach objętych już siecią kanalizacyjną,
  • konieczność zapoznania się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a gdy go nie ma - z przepisami lokalnymi z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska,
  • zwolnienie oczyszczalni o wydajności do 7,5 m3 z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie,
  • możliwość rozpoczęcia budowy przydomowej oczyszczalni nie wcześniej niż po 30 dniach i nie później niż dwa lata od terminu określonego w zgłoszeniu,
  • prowadzenie prac związanych z budową oczyszczalni wiosną, latem lub jesienią - gdy nie ma problemów ze zrobieniem wykopów.

Przydomowa oczyszczalnia powinna być dobrze odpowietrzana przez wewnętrzną instalację kanalizacyjną. W przypadku, gdy nie ma takiego odpowietrzenia, jej odległość od domu musi być większa niż 5 metrów.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!