Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Jak leczyć depresję?

Oliwia Witkowska 2021-08-26 0 komentarzy
Jak leczyć depresję?

Renomowany gabinet zapewnia pomoc osobom w kryzysie zdrowia psychicznego. Pracownia Emocji prowadzi leczenie depresji w Poznaniu, gwarantując swoim pacjentom wsparcie terapeutów o wysokich kompetencjach. Osoby korzystające z usług poradni mogą liczyć na pełne zaangażowanie specjalistów oraz nowoczesne techniki leczenia, przynoszące satysfakcjonujące efekty.

Działalność psychoterapeutów gabinetu mieści się w obszarze metody poznawczo-behawioralnej. Należy ona do terapii opartych na dowodach naukowych (Evidence- Based Therapy). Badania kliniczne wykazały wysoką skuteczność owej metody, czego dowodem są również efekty uzyskiwane przez pacjentów gabinetu. Istotą terapii jest teza o nierozerwalnym związku między zachowaniem i reakcjami organizmu a myślami i emocjami. Leczenie zorientowane jest na rozwiązaniu zdiagnozowanego problemu przy pomocy opracowanych we współpracy z terapeutą technik.

 

Skuteczna terapia zaburzeń depresyjnych

Depresja zajmuje czwarte miejsce na liście najpowszechniejszych chorób na świecie. Nieleczona prowadzi do poważnej destrukcji zdrowia psychicznego, a w ostateczności może być również przyczyną prób samobójczych. Z tych względów tak ważne jest bezzwłoczne podjęcie leczenia. Uznani psychoterapeuci w Poznaniu dokładają starań, by ich pacjenci uzyskali należyte wsparcie i mogli jak najszybciej powrócić do zdrowia. Podczas terapii ważna jest diagnostyka podłoża i objawów choroby. Długotrwałe obniżenie nastroju, poczucie bezsilności i utrata energii to pierwsze sygnały, które powinny skłonić do konsultacji ze specjalistą.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!