Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Google Authenticator – na czym polega jego stosowanie?

Arkadiusz Duda 2022-11-27 0 komentarzy
Google Authenticator – na czym polega jego stosowanie?

Aplikacja Google Authenticator to system weryfikacji dwuetapowej, który działa z kontami Google, Facebook, Dropbox i wieloma innymi. Aplikacja generuje kod, który wpisuje się wraz z hasłem, aby zalogować się na swoje konto. Usługa jest bezpieczniejsza niż wiadomości SMS lub e-mail, ponieważ kody są ważne tylko przez 30 sekund. System jest obsługiwany przez wiele urządzeń. W razie zgubienia telefonu można zawsze użyć innego urządzenia, aby uzyskać dostęp do swojego konta. System działa również w trybie offline.

Kto korzysta z tego typu rozwiązania?

Weryfikacja dwuetapowa jest wykorzystywana przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa, które chcą zabezpieczyć się przed atakami hakerów. Tego typu technologia wykorzystywana na przykład wtedy, gdy pracownik chce się podłączyć to wewnętrznej sieci internetowej. Dzięki użyciu rozwiązania od Google pracownicy mogą wykonywać swoją pracę w domu, bez potrzeby fizycznej obecności w biurze.

Jak wdrożyć tego typu rozwiązanie strukturze firmy?

Chcąc uzyskać profesjonalne doradztwo w zakresie tego, jak stosować aplikację Google Authenticator w swoim przedsiębiorstwie, warto skorzystać ze wsparcia oferowanego przez firmę kei.pl. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w zapewnianiu bezpieczeństwa danych. Ponadto zajmuje się ono zarządzaniem serwerami.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!