Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Czy trzeba przeprowadzać postępowanie spadkowe?

Alan Pawlak 2019-05-08 0 komentarzy
Czy trzeba przeprowadzać postępowanie spadkowe?

Przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela reguluje dziedzina prawa cywilnego, jakim jest prawo spadkowe. Określa też ono, jakie prawa i obowiązki wchodzą w skład spadku, jakie natomiast dziedziczeniu nie podlegają. Ponadto ta gałąź prawa określa też zasady nabywania praw spadkowych. Do dziedziczenia może dojść na drodze:

  • dziedziczenia ustawowego,
  • dziedziczenia testamentowego.

Toczące się przed sądem sprawy spadkowe maja na celu ustalenie prawa do dziedziczenia lub zaprzeczenie temu prawu. Są to jedne z bardziej skomplikowanych i długich spraw. Z tego powodu osoby, których one dotyczą, sięgają po pomoc profesjonalnych adwokatów. Sprawy spadkowe w Katowicach prowadzi Kancelaria Adwokacka Adwokat Adam Bakłażec. Prawnicy nie tylko udzielają porad prawnych, ale też reprezentują swoich klientów przed sądami.

Jakie sprawy są najczęstsze, jeśli chodzi o prawo spadkowe? Przede wszystkim te stwierdzające nabycie spadku. Ponadto adwokaci z katowickiej kancelarii oferują pomoc w sprawach:

  • dotyczących podziału spadku,
  • o prawo do zachowku,
  • uznających spadkobiercę za niegodnego,
  • związanych z unieważnieniem testamentu.

Pomoc prawna potrzebna jest w szczególności, gdy po śmierci bliskiej osoby sytuacja majątkowa jest niejasna lub któraś ze stron nie akceptuje danego stanu rzeczy. Nieuregulowane sprawy są też często kością niezgody w rodzinie, dlatego tym bardziej warto zaufać doświadczonemu adwokatowi i sądom. To właśnie wyroki są zazwyczaj ostatecznie rozstrzygające w powyższych kwestiach. 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!