Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Co zrobić z odpadami przemysłowymi

Emil Zalewski 2019-04-08 0 komentarzy
Co zrobić z odpadami przemysłowymi

Śmieci z gospodarstw domowych to jedno, a pozostałości po procesach zachodzących w wielkich zakładach przemysłowych – drugie. Dlatego w tym zakresie należy nawiązywać współpracę wyłącznie z profesjonalnymi, wyspecjalizowanymi firmami, które dysponują:

  • wiedzą,
  • doświadczeniem,
  • sprzętem,
  • zapleczem technicznym i badawczym.

Chodzi też o to, aby zaproponować klientowi możliwie najkorzystniejsze rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o finanse, jak i logistykę czy terminy. W przypadku ekonycz.pl dużym atutem jest kompleksowe podejście. Odpady przemysłowe należy przecież analizować, odbierać, transportować, przetwarzać i utylizować, a wszystko to w ramach restrykcyjnych norm. Zwykle taki łańcuch zadań oznacza konieczność kooperacji kilku podmiotów, ale akurat w tym przypadku wszystkie wymienione usługi świadczy jedna firma z siedzibą w Niepołomicach.

Idąc dalej – najważniejsze są nawet nie normy, a to, co jest przyczyną ich wprowadzenia. A meritum sprawy polega na tym, że zakłady przemysłowe wytwarzają wiele szkodliwych, toksycznych czy wybuchowych pozostałości. W wielu firmach po prostu nie da się uniknąć ścieków, kąpieli galwanicznych, szlamów, kwasów czy emulsji. To „naturalne”, że są efektem ubocznym pewnych procesów technologicznych, ale stanowią też zagrożenie dla przyrody i człowieka.

Dlatego każdy rodzaj odpadów podlega dogłębnej analizie, jest transportowany w specjalnych warunkach (na przykład w dostosowanych autach ciężarowych lub cysternach o zaawansowanej funkcjonalności). Dzięki indywidualnie ustalanym cenom wszystkie przedsiębiorstwa, które wytwarzają odpady tego rodzaju, mogą nawiązać korzystną i ściśle dopasowaną współpracę. Nie tylko w zakresie utylizacji, ale również odzysku metali kolorowych, jeśli to możliwe i opłacalne.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!