Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Cięcie laserem rur i profili

Antoni Szymczak 2020-02-07 0 komentarzy
Cięcie laserem rur i profili

W wielu  przemysłowych branżach koniecznym procesem jest cięcie różnorodnych surowców. Wybór odpowiedniej metody w tym procesie ma ogromne znaczenie zarówno dla czasu trwania prac, jak i kosztów oraz estetyki końcowego produktu. W przypadku na przykład produkcji mebli czy maszyn konieczne jest wycinanie w profilach oraz rurach. To elementy, które występują w wielu rozmiarach. Mowa oczywiście o średnicy. Dokładne wycięcie określonych kształtów ma znaczenie dla jakości końcowego produktu. Dlatego oferowane na stronie mzlaser.pl cięcie laserem rur i profili jest dobrym pomysłem.

Wycinanie laserem jest procesem zautomatyzowanym, dlatego sprawdza się w przypadku seryjnej produkcji. Poza tym precyzja obróbki gwarantuje, że otrzyma się oczekiwany element. Jeśli jest to produkcja seryjna, czyli procesy powtarzalne, to znaczenie ma również krótki czas wykonania, a w przypadku tej metody na pewno ta cecha występuje. Ogranicza się także błędy, jakie mogą się zdarzyć w przypadku pracy ludzkich rąk. Jest to tym bardziej istotne w sytuacji, kiedy w grę wchodzi wycinanie skomplikowanych kształtów, a takie przecież zdarzają się w wielu branżach. Dokładność wiązki laserowej sprawia, iż nawet w takim przypadku otrzymuje się wysokiej jakości produkt, wykonany z bardzo dużą dokładnością. Starannie wyprodukowany element na pewno ma znaczenie, a jeśli jest gotowy w krótkim czasie, to tym bardziej warto skorzystać z możliwości lasera.

Oczywiście jak w przypadku każdego procesu przemysłowego ważne są warunki. Określone lasery są w stanie wykonać cięcia w profilach o rozmaitej średnicy, a także długości.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!