Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Backup danych - Dlaczego warto?

Julia Walczak 2019-12-23 0 komentarzy
Backup danych - Dlaczego warto?

Aby w pełni zabezpieczyć danej komputerowe, niezbędny jest szereg działań, który po pierwsze pozwoli uniknąć zagrożeń z zewnątrz, a po drugie pozwoli odtworzyć całe archiwum w przypadku jakiejkolwiek awarii. Z punktu widzenia laika to zadania bardzo trudne, do których niezbędna jest fachowa wiedza oraz sprzęt. W praktyce okazuje się jednak, że do ochrony danych wystarczy nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się ochroną danych oraz tworzeniem backupu. 

Na rynku działa wiele firm informatycznych, które wstępnie gwarantują profesjonalną archiwizację danych. Jednak niewiele z nich jest w stanie dostarczyć i administrować oprogramowaniem w czasie jego używania. Firma Wieża od wielu lat obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa w zakresie ochrony ich danych. Współpraca z wieloma kontrahentami trwa od momentu założenia ich firm. To właśnie specjaliści z prezentowanej firmy są dostępni dla klienta przez całą dobę. 

Najważniejsze z grupy oferowanych czynności to archiwizacja danych systemów operacyjnych, zarówno Windows, jak i Linux. Oferowane oprogramowanie pozwala też ochronić dane z zainstalowanych aplikacji, jak i najpopularniejszych baz danych. Backup danych w Warszawie można prowadzić w formie zdalnej.

Oprócz ochrony danych firma dostarcza także sprzęt dla swoich klientów. Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z dostawcami klienci mają okazję kupić urządzenia komputerowe w wyjątkowo niskich cenach. Sam zakup poprzedzony jest dokładną analizą potrzeb oraz możliwości finansowych kupującego. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!