Dowiedz się czegoś nowego z blogiem biznesowym
badhaus-dg.pl

Audyty energetyczne

Aleksandra Błaszczyk 2019-05-15 0 komentarzy
Audyty energetyczne

Właściciele domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz przedsiębiorcy dążą do tego, żeby straty na linii źródło energii - odbiornik były jak najmniejsze. Nie zawsze jednak udaje się domowymi sposobami ograniczyć te straty, choćby poprzez niewiedzę. Dlatego też usługi audytorskie związane z energetyką są dzisiaj uważane za najpewniejsze źródło informacji dotyczące optymalizacji kosztów.

Jedną z firm działających na rynku audytów jest Ekoprodet, która działa już od ponad 20 lat. W tym czasie pracownikom firmy udało się zbadać prawie dwa tysiące budynków o różnym przeznaczeniu, wprowadzając przy tym nie zawsze oczywiste usprawnienia. Eksperci wykonują audyty energetyczne w oparciu o dokumenty źródłowe, wizję lokalną oraz inwentaryzację techniczną w budynku. Każde badanie kończy się wydaniem pisemnej opinii na temat budynku wraz z analizą i możliwościami ograniczenia kosztów.

Spora część audytów jest przeprowadzana w związku z finansowaniem termomodernizacji przez instytucje finansowe. Każdy wniosek o dodatkowe środki musi być udokumentowany w postaci audytu, w którym wskazuje się, czy inwestycja ma sens powodzenia. Weryfikacji podlegają też koszty całej inwestycji. Dobrze przeprowadzona analiza energetyczna stanowi doskonałe źródło wiedzy.

Prezentowana firma obsługuje klientów na terenie Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego. Bez problemu jednak specjaliści mogą pojawić się też w innych województwach, po uprzednim uzgodnieniu szczegółów takiej pracy. Ceny usług audytorskich uzależnione są od zakresu prac do wykonania. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!